reklama

Príliv migrantov

Leto sa blíži. Dovolenky tiež. Okrem terajších horúčav u nás a v okolitých štátoch bude toto leto špecifické aj tým, že nielen k moru budú prúdiť množstvá ľudí za oddychom, ale opačným smerom smerujú zástupy imigrantov z Afriky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

Hádam by na tom nebolo nič zlé, keby ich nebolo také množstvo. Počet zachránených utečencov pri brehoch Talianska rastie. Hurá. Záchranné tímy a plavidlá z rôznych členských krajín dopravia tieto osoby k Talianskym brehom a na Sicíliu, pretože do svojich krajín by ich odviezť nemohli ....chudákom neostáva nič iné, len sa do „zasľúbenej krajiny“ vybrať z Talianska pešo, vlakom alebo autobusom. Cesta to pre nich nie je jednoduchá, hlavne ak vezmeme v úvahu skutočnosť, že ich nikde nechcú. Krajiny V4 v tom majú jasno, tak ako aj Veľká Británia, Dánsko i Francúzsko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Štáty ako Taliansko, Španielsko a Grécko ich nechcú tiež – lenže už ich u seba majú a každý deň pribúdajú ďalší. V Bruseli si povedali – nevadí.. budú kvóty na migrantov... a problém sa vyrieši. Kvóty však nevyriešia vôbec nič. Bude z nich frustrovaný každý, počnúc politikmi v Bruseli, občania EU, ako aj migranti samotní. Viete si predstaviť nejakého utečenca z Afriky, ktorý by sa tešil na Slovensko? Veď údajne kvôli rasizmu od nás do západných štátov a za more mierili už v minulosti „niektorí naši občania“, ktorí nám zabezpečili vízovú povinnosť v Kanade. To sa Brusel neobáva, že ak by poslal ku nám takýchto migrantov, môže byť ohrozená ich bezpečnosť?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pred pár týždňami som bol v Paríži a videl som na vlastné oči, ako sa EÚ vie postarať o migrantov, ktorí do Európy prišli skôr. Stanové mestečko Afrických utečencov pod viaduktom v blízkosti turistickej pamiatky chrámu Sacre - Coeur v štvrti Montmartre. Špina –smrad a obavy o vlastnú bezpečnosť boli dôvodom, prečo sa tam veľa turistov neukázalo. Po návrate domov pozerám v správach, že problém je vyriešený. Nastúpili bagre a zástupy policajtov, ktorí zlikvidovali nelegálnu „osadu“. Problém vyriešený. Naozaj? Ubehlo len pár týždňov, niektorí utečenci ostali v Paríži v blízkosti Gard du Nord (žel. stanice z ktorej smerujú IC- vlaky do migrantmi zasľúbenej Británie). Iní sa v skupinách vybrali do Calais mysliac si , že keď to nejde vlakom, po mori to hádam nejako pôjde. Asi budú prekvapení, keď dôjdu na sever francúzskeho pobrežia a zistia, že sa do Británie nedostanú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Migrantmi preplnené centrálne vlakové stanice v Miláne, Ríme, utečenci v okrajových častiach veľkých miest ako Paríž, preplnené ostrovy Sicília, Malta i niektoré grécke ostrovy, v podzemných staniciach metra v Barcelone stovky sediacich a čakajúcich ľudí.

Politici v Bruseli hlasujúci sa nezmyselné kvóty by radšej namiesto vozenia sa na drahých autách a poberajúcich vysoký plat mali vybrať na exkurziu do miest v ktorých sa migranti v súčasnosti nachádzajú alebo kadiaľ migranti prechádzajú a zistia, že kvóty nič neriešia.

Európa (Rímska ríša) už raz videla, čo sa stane, ak sa veľké množstvá ľudí nezdieľajúcich kultúru, spoločné hodnoty stretne na jednom území. Zánik starého Ríma a doba temna - takto to skončilo pred 1 500 rokmi. Zánikom Indiánov v Amerike pred 500 rokmi. Uvedené príklady sú zaujímavé z toho pohľadu, že pri „strete“ a konflikte ľudí vyhrali vždy tí, ktorí PRICHÁDZALI. Samuel P. Huntigton vo svojej knihe Stret civilizácií načrtáva, čo nás môže čakať, ale skutočný obraz a realitu poskytuje len samotný pohľad na preplnené lode smerujúce s migrantmi do Európy.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Moja prvá otázka bola, koľko ich bude? 1000, 10 000 alebo milióny? Všetko závisí od otázky ako sa k nim EÚ postaví. Ak ich budeme zbierať na mori a následne si ich prerozdeľovať a robiť im „turistického sprievodcu“ po Európe, tak pri prvej príležitosti po udelení azylu zavolajú domov za more a len potom sa spustí samotná vlna „sťahovania národov“ . Sme na to pripravení? Zástancovia kvót a „humanisti“ hovoria, že je neľudské nepomáhať týmto osobám ako len môžeme. Obetujme časť svojho blahobytu na pomoc tým, ktorí našu pomoc potrebujú. Tieto osoby sa asi nikdy v živote nestretli s tlupou rabujúcich, násilie vyvolávajúcich hladujúcich afrických prisťahovalcov alebo nevidia či nechcú vidieť demografický vývoj v najchudobnejších krajinách sveta.

Vojny, teroristi, klimatické zmeny. To je len špička ľadovca problémov s ktorými sa budeme potýkať v nasledovných rokoch a desaťročiach. Ak teraz utekajú státisíce utečencov zo svojich domovov do EU, tak ich bude o pár rokov milióny. A čo urobíme potom. Podľa Bruselu je to jednoduché... Navýšime počty v stanovených kvótach zo stoviek osôb ročne na tisíce. Čo to spôsobí v samotných krajinách, kam migranti smerujú? To v Bruseli nikoho netrápi. Sme pripravení posielať policajné jednotky na výjazdy do nepokojných štvrtí robiť poriadky? Sme pripravení platiť miliony eur na jedlo, ubytovanie, obliekanie týchto osôb? Alebo im dáme azyl, dočasné útočisko nejaké to euro – a hodíme ich na ulicu, kde budú konkurovať našim predajcom „nota bene“ , prostitútkam či predajcom drog?

Po návrate z dovolenky si vždycky rád poviem. Konečne doma.. Veď všetci poznáme staré známe „všade dobre doma najlepšie“. Človeku trochu odľahne pri príchode domov, keď zistí, že tých pár smradľavých bezdomovcov a znečistené verejné priestranstvá a stanice, fasády budov zmaľované nechutnými nápismi a grafity sú ešte nič v porovnaní stým, s čím sa stretávajú iní Európania u nich doma. 

Hovoríme, že je potrebné pomáhať ľuďom v núdzi. Hovoríme , že je potrebné prijímať kvóty na migrantov, ale žiť v ich blízkosti nechce nikto. Som rád, že postoj väčšiny Slovenskej spoločnosti a politikov je v tejto otázke rovnaký. Som rád, že môžem ísť po ulici bez strachu o život alebo peniaze. Zachováme si slobodu a samostatnosť v rozhodovaní o otázkach dôležitých pre fungovanie našej spoločnosti, alebo sa podriadime ďalšiemu nezmyselnému nariadeniu a diktátu z Bruselu?

V tomto článku zaznelo veľa otázok a žiadne odpovede. Teda jedna odpoveď sa tu prirodzene natíska. Dlhšiu dobou ju uplatňujú štáty ako Malajzia, Austrália, Izrael či Saudská Arábia, ktoré jednoducho migrantov neprijímajú alebo im vytvoria také podmienky v táboroch, že sa migranti radšej poberú ďalej.

Osoby, ktoré ilegálne vstúpia na územie EÚ by mali byť považovaní za kriminálnikov a vrátení späť do štátu z ktorého pochádzajú a ak by to bolo nehumánne, resp. v rozpore s Medzinárodnými konvenciami, z dôvodu ich stíhania v krajine pôvodu, tak ich treba deportovať do štátu z ktorého vyplávali do EÚ. Vyriešilo by to vlnu prisťahovalcov? Určite nie, ale aspoň by sme sa s ňou nemuseli zaoberať u nás doma. Veď kto tvrdí, že by sme mali riešiť problémy celého sveta?

Súčasný problém EÚ totiž nie je v utečencoch, ale v ich vzrastajúcom množstve !!

Rudolf Trbušek

Rudolf Trbušek

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  20x

Fanúšik ekonómie, vedy a ekológie (hlavne so zameraním na jej alternatívne podoby) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu